Skriešana - Tauku dedzināšana.

Kādi nosacījumi ir jāievēro skrienot, lai būtu viss efektīvākā tauku dedzināšana?

Varbūt ir kādi noderīgi ieteikumi.

Jautā Kafijastase 2013-03-25 13:06

riks086      Vairāku aspektu kopsummā skriešana tik tiešām ir optimālais fizisko aktivitāšu veids.
1) VIENKĀRŠĪBA. Nav nepieciešams nekāds aprīkojums, nav jāskaita izpildes reizes kā vingrojumiem - ja vēl jādomā, kāds bija kompleksa 12., 15. un 17.vingrojums, tad tas, vismaz mani, visticamāk sāktu tracināt. Lielākā daļa cilvēku tīri intuitīvi skrien daudzmaz pareizi; ja ir šaubas - YouTubē var pameklēt "running techniques" un apskatīties;
2) UNIVERSĀLISMS. Skriešana darbina visu ķermeni, arī tauku rezerves dedzina daudzmaz vienmērīgi - protams, atkarībā no ķermeņa individuālajām īpatnībām; dažkārt tauki ātrāk iet mazumā tajās vietās, kuras varbūt nav tik "aktuālas", bet ar laiku viss būs kā vajag;
3) PIEEJAMĪBA. Skriet var jebkurā puslīdz civilizētā vietā ārpus telpām, arī komandējumos vai tūrisma braucienos.
4) LĒTUMS. Nav jātērē nauda abonementam sporta klubā, nepieciešami tikai sporta apavi un gadalaikam piemērots apģērbs. Neklausi gudreļus, kuri stāstīs, ka vajag noteikti labus (un dārgus!) apavus un sporta tērpus - esmu n-tos kilometrus noskrējis kirzas zābakos un HBeškā (ja nezini, kas tie tādi - pajautā pazīstamiem vīriešiem pēc 40). Šajā gadalaikā gan vērība jāpievērš zolei - lai tā pēc iespejas mazāk slīdētu.
PAR SLODZĒM.
Jāmēģna skriet katru dienu.Ar laiku jātiek pāri 4km, kas paņem apmēram 20-22min, kas ir laiks, kad tauki reāli sāk "degt". Pakāpeniski darot, to var sasniegt dažos mēnešos. Katru dienu distanci pagarina par kādiem 50m (attālums starp elektrolīniju stabiem) un 3 mēnešu laikā distance ir apgūta.
PAPILDKTIVITĀTES.
Ja darbs ir līdz 6km attālumam - pieveic to ejot ar kājām, turp un atpakaļ. Ar laiku pamanīsi, ka arī citur itin labi tiec, nezmantojot ne auto, ne sab.transportu.
2013-03-25

ingviirbin_de_troll  1   Oi, nu i jautājumi:)))
Ja nav vispār skriets, tad ieteiktu sākumā PASTAIGU:) Ceļiem arī nav nevajadzīga slodze. Galvenais, lai nebūtu īsāka par 40.min. 1h 30 būtu iedeāli:) Tikai tad sāk organisms ķerties klāt slepanajām rezervēm - taukiem:) Pulsam būtu jābūt 130-140.
2013-03-25

riks086  1   Pulss 70-80 ir jau pie paātrinātas pastaigas; skrienot Tavā vecumā vajadzētu būt, piesardzības labad, ap 110-120, bet, ja ar sirdi tiešām viss kārtībā, tad pat līdz jau ingviirbin_de_troll 013-03-25 13:44 minētajiem 130-140. Bet ne jau Tu skrienot tur ņemsies ar pulsa mērīšanu. Galvenais - regularitāte un pakāpeniskums, tad jau sev pāri nenodarīsi. Kā jau teicu - ja esi iesācēja, sāc ar mazām distancēm, katru dienu liekot klāt. Vai arī, kā ieteica ingviirbin_de_troll 013-03-25 13:44, sāc ar garām, raitām ikdienas pastaigām. Kad pāris nedēļas tā būsi sevi pieradinājusi pie mazajām slodzēm, sāc skriet.
Intervālu metode ir laba un efektīva, bet tā jau ir vairāk pieredzējušiem sportotājiem. Pašam sevi piespiest uz to un pareizi dozēt slodzi ir visai grūti. Vienmērīgā tempa metode ir vienkāršāka un mazāk riskanta.
2013-03-25

telmajup      Viss ir atkarīgs no mērķa- ja tiešām nopietni gribi skriet, un sasniegt labu rezultātu, tad meklē PROFESIONĀLI.

Ja dedzināt taukus, tad ir efektīvāki un mazāk traumējoši sporta veidi.

Vēl jau arī muskuļi parādās skrienot:)
2013-03-25

Gjirts29      Ja vēlies nomest kādu kg, tad sāc ar pareizu režīmu un diētu..
Vasrā katru vakaru skrienot pa 7-15km mans svars nemazinās, visulaiku turās ap 82-85 kg, bet kad stūmu kebabus iekšā, tad pa ziemu uzbarojos līdz 95, un skrien vai neskrien nekrita nost, kamēr sāku normāli ēst.
Skriešana ir lieliska nodarbe.. Bet kg nekritīsies kā gribētos, ja iet uz kg, tad tās būs mocības ;)
2013-03-25

JurisK      Nets pilns ar pamaaciibaam, galvenais - skriet, un regulaari! Es jau nu to nepavilktu!:) Iepeerc glaunus apavus, smuku skrejamo apgjeerbu - tas dos tik pat lielu stimulu kaa spogulii ieraudziitaa tauku paziime!:) 2013-03-25

Gjirts29  1   Aerobika.. Peldēšana. 2013-03-25

taizelis22  1 1 Katram cilveekam ir sava individuaala vielu mainja.Ja lemts geenos buut duushiigai,skrien vai neskrien..... 2013-03-25

Rozite1977  1   aerobika ir laikam viens no labākajiem veidiem tauku nodzīšanai. skriešanai vienatnē vajag raksturu, it īpaši tiem, kas tas nevis jauks hobijs, bet ārstniecības līdzeklis. 2013-03-25

maigonis_niknais  1   pirmais ,jaaaizmirst par taukiem. otrais ,jaaiemiil skrieshana un jaatrenneejaas regulaari. treshais ,ar saldumiem uz juus. ceturtais - rezultaats naaks ljoti leeni ,bet buus 2013-03-25

muscle      taukus dedzina kaloriju deficits... skriesana vai kada cita kardio slodze pa lielam tikai palidz pateret sis kalorijas.. kalorijas deficitu var panakt ar uzturu.. attiecigi ir iespejams tievet pat burtiski nesportojot bet resnet sportojot 24h dienkatii..

maigoni - pilnībā izslēgt kādu uzturvielu no uztura ir nepareizi pašā pamatā .. turklat riepa aug netikai no tauku parpilnibas uzturaa..
2013-03-25

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu