Joga

Joga - jautājumi un diskusijas

Vai jūtat vajadzību pēc jogas? (28)
Varbuut jau praktizeejat, tad... -cik biezhi, sen..? -kaadi ieguvumi?
bez jogas mierīgi var iztikt - bez šnabja būtu daudz grūtāk Nodarbojos ar hatha jogu jau 6 gadu garumaa, bet ar partraukumiem uz vasaras periodu, jo joga prasaas tikai aukstajaa laikaa, kad saak spiideet sauliite, jogu aizvietoju ar pastaigaam gar juuras krastu. Tvirts kjermenis, veselas lociitavas, kopeejaa fiziskaa izturiiba ir tie noziimiigaaki ieguvumi. ps.,joga ir dzives veids-,ne ....,ka dazs labs izsakas,
neiedzilinoties mistrojuma,ko piedava viltus skolotaji,vai reklama

bet ar patieso jogu var sasniegt visu ko sirds velas,sakot no fiziska lidz garigiem aspektiem (kout sis lietas nav pilnigi atdalamas),
ja ko tadu velas darit, tad butu janoverte savas uzbuves tendences-,patandz.,bhag.g.,min 4 jogas veidus,kas ari ir, ka pamats-,ja ir konstruktivi tendetas uz fizisko-,tad var izveleties hathu,ja gariga(prats), tad radzu utl.
klupsanas akmens ir tur,ka nav sajegas ne par to,kas ir joga(savienosanas-vienotiba), vai kas ir tantra(zinasanas akademiskas un humanitaras), vai cigun (tehnikas darbiba ar energiju-ci), ieksejoie-arejie stili...
ir nacies dzive redzet visa ta darbibu realaja laika-telpa ,pacietigie un neatlaidigie darboni sajas sferas dara brinumus.....

bet brinumi-,ko tie,...aiziet lidz afisam un atsedet savas darba stundas-,nav nepieciesami....
aita ed zali,tada vinas daba,
lauvai cita edienkarte!
Man patīk šie āksti- joga, cigun,tantra. /gan jau moders mani atkal nobanos, bet tādas ir manas domas./ Šķiet, ka lielākā daļa te vispār neizprot, ko nozīmē vārds "joga" :D
Taisnība EEE !

P.S. Dieazgan daudziem šejienes pacientiem nāktu par labu. Vismaz sakārtotu tos sūdus, kas galvā.
··· Joga: Vai jūtat vajadzību pēc ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Jogas nodarbības Rīgā (10)
Lūdzu padalieties pieredzē par jogas nodarbībām Rīgā - interesē gan pozitīva gan negatīva pieredze.
Nokačā internetā pāris dvd ar vingrojumiem, un nodarbojies. Tas, ka bez guru it neko, ir komercdarbība. :)
Tīklā tūkstošiem grāmatu, kas un ko, un cik, un kā sastādīt sev vingrojumu kompleksus ...
Shivas centrā Brīvības ielā nodarbības vada puisietis vārdā Atis: ceturtdienās 17:00 un laikam otrdienās 6:30 no rīta. Ja esi bez iepriekšējas pieredzes vai arī ar grāmatiņu pieredzi, iesaku ceturtdienas nodarbību. Tā ir domāta ļaužiem ar mugurkaula prob, respektīvi , saudzējoša + Atis ir jauks un detalizēti paskaidro pareizo tehniku. Bullshits ir viedoklis, ka no grāmatiņām var apgūt PAREIZO tehniku. Man ir praktiskā pieredze un arī grāmatiņas ir lasītas. Grāmatiņa nav instruktors kurš tev sēž blakus un komentē vai dari pareizi. Sporta centros jogas nodarbības ir arobikas tipa, tam ir visi attāls sakars ar jogu. vispaar joga mani maz interesee bet .... kaadu laiku atpokalj aizgaaju uz karsto jogu ... tagad ar sho lietinju saslimu :))) kolosaalaakais relax! sport.aktivitaate+turku pirts :))) Man patika joga Reaktorā. Patiesībā, kāda tur joga, drīzāk vingrošana jogas stilā. Bet tas bija tieši tas, kas man vajadzīgs. Žēl, ka tagad par tālu dzīvoju no turienes. Nu ja, pats interesantākais koments nodzēsts. :)
"Grāmatiņās" nav pareizi? "Grāmatiņas" un dažādi video, semināri utt. bieži vien ir daudz autoritatīvāku cilvēku produkts, nekā minētais. :)
··· Joga: Jogas nodarbības Rīgā lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Joga iesācējiem Rīgā (12)
Vai kāds man varētu, no savas personīgās pieredzes vadoties, ieteikt kur Rīgas centrā doties uz jogas nodarbībām. Varbūt arī kāds konkrēts pasniedzējs ir padomā? Jāpiebilst, ka esmu totāla iesācēja un man derētu sākt ...
google visu var atrast,tikai man nav saprotams priekš kam tev tas vajadzīgs? Pirms tērēt naudu nezināmam piedāvājmam, varbūt pamēģini pavingrot pēc programmām, kuras ir Youtubē... ieraksti meklēšanas ailē "yoga for beginners" un Tev izsviedīs veselu virkni ar 20minūšu programmām. Ja saproti angliski, vari darboties... piemēram šī:
http://www.youtube.com/watch?v=0o0kNeOyH98
Starp citu Youtube ir pilna arī ar itin labām dinamisko vingrojumu programmām - aerobiku utml., kuras var izmēģināt mājās un kādu mēnesi pagatavot savu ķermeni intensīvākām nodarbībām sporta klubā...
Kompetenti komentāri.
Kā var totāls iesācējs zināt, ka tas ir viņam vajadzīgs?
Ja poblēma ir biroja krēslā nosēdēts dibens, tad pietiek ar 3 X 10 pietupieniem.
Ar stresu vislabāk tikt galā likvidējot cēloni, nevis naivi domāt, ka dažās nodarbībās (vai dažos gados) iemācīsies meditēt un sasniegsi nirvānu
kāpēc joga interesē?
joga iedalās (pēc mana dalījuma) - speciālistu (tie, kas zina, ko dara [prot, var, zina], amatieru (piemēram, bikrama joga, tai skaitā) un vingrošana, kas izskatās pēc jogas.
ja tiek pie speciālista, tad ar garantiju, ka sev pāri netiks nodarīts, jo speciālists uzmana katru savu skolnieku. par pārējiem - kā maksā, to dabū. un arī tad bez garantijas.

jebkurš, pat čaiņiks, var aiziet uz jebkuru jogas nodarbību un parunāt pirms nodarbības ar treneri (skolotāju), un tad iegūs pilnu sapratni par to, ko no skolnieka gaida. vienu nodarbību darboties kopā ar visiem un tad jau pats sapratīs - der vai neder joga.
man paveicās, ka tiku pie ļoti zinoša [pat diviem zinošiem] skolotājiem/treneriem. tiesa, katram bija atšķirīga pieeja, bet es varēju salīdzināt. tagad man ir trešā grupa, kurā darbojos, un arī ir iespēja salīdzināt.
iespējams, ka ir vietas, kur joga kaut kad sākas un kaut kad beidzas kursu veidā - kad sāk ar mazumu, līdz meistarībai. tomēr visbiežāk joga ir kā domubiedru grupa, kurā var iekļauties [un treneris tad pievērš papildu uzmanību] notikuma procesā.
jo joga, pirmkārt, nav sacensība! tā ir personīgās meistarības sasniegšana, un katram ceļš uz to ir atšķirīgs - citam garāks, citam īsāks.
Ar Youtube tālu netiksi, ja nekad tas nav darīts.
Vispār viss ir ļoti atkarīg no pasniedzēja un to var atrast sev piemērotu tikai izmēģinot vairākus. Paskaties, kuri klubi ir blakus darbam vai mājām, lai nav jāperās uz otru pilsētas galu. Izpēti vai klubs piedāvā jogu un uz priekšu. Sporta klubos publika plūst un mainās, tur visbiežāk joga arī būt pamatlīmenī vai arī fitnesjoga, kas ir labs varians iesācējiem. Ir daži izņēmumi - piemēram Reaktors, tur ir Adžits laikam, bet to galīgi neiesaku - pat pēc 4-5 gadu darbošanās man tas bija pārbaudījums un nevisai patika. Šivas centrs uz brīvības ielas piedāva ne tikai fitnesu, bet arī filozofiju, diezgan labi.
Karā ziņā skaties nodarbības Hatha Joga, tas ir tāds pamatlīmenis, vai fitnessjoga. iepatiksies pasniedzējs - pārejais tikai laika jautājums. Kad rodas saprašana, tad var arī mājās un ar Youtube, bet pirms tam labāk tomēr pasniedzēju. Veiksmi!
··· Joga: Joga iesācējiem Rīgā lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Jogas ietekme un rezultāti (4)
Joga. Ludzu padalieties savā pieredzē. Kā jūsu dzīve ir mainījusies kopš nodarbojieties ar jogu? Paldies:)
Pavisam nesen dzirdeju,ka ar jogu dikst nodarboties tikai loti profesionala trenera vadiba.Visadi diletanti nodarot drizak launumu ar savam surogatprasmem. vairs nesaap mugura. un garstaavoklis ar labaaks:} jaa un veel lokaniiba atgriezusies. Galvenais: iemāca sakārtot domas.Izved no haosa, trauksmainības. Pašsajūta, veselība uzlabojas, dzīvesprieks. Vienkārši patīkami. ··· Joga: Jogas ietekme un rezultāti lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Apsien prievìti, uztaisi asanu un ieej nirvánaá, elementári. ja iznem sos svesvardus-,..
tad latviskais uzreiz paradas
tantra-,ka mistiska latviesu puslosana,Saulgriezi ,Perkons,Mara (rituali)utt.
mantras-,ka latviesu tautas dziesmas un puslosanas(aizrunasana,pierunasana) vardi
ar jogu-,...?????????????????
jogas nozine no sanskr.-,ir vienosanas-,
apvienosanas ar Augstako!
Domaju,ka ari seit dabiskumu var saredzet!(ka ticiba Augstakam caur dazadam religijam vai filosof.)
vai latvietis nav cilvēks? un ja der indietim, ja der amerikānim, tad kāpēc neder latvietim?
cilvēka galvenais uzdevums - būt atbildīgam par savu rīcību, uzskatiem un dzīvi kopumā. kādiem līdzekļiem? - da kaut uz galvas stāvot.

joga mainīja manu izpratni par ķermeni, manu ķermeni. tiesa, man vienmēr pietrūkst motivācijas pabeigt procesus [lai iegūtu izpratnes ne tikai par to], tāpēc vienmēr esmu tikai sākumā, bet tas ir daudz vairāk nekā tiem, kas vispār neko nav mēģinājuši.
mani tas neuzrunā Vispār jau latvieši ir indoeiropieši. Kur ir mūsu saknes? Kāpēc mūsu valoda ir visai līdzīga sanskritam? Droši nezin neviens, teorijas vairākas, bet iespējams saistība ir lielāka nekā domājam. Tiesa, mūsdienu izpratne par tantru, jogu utml. iespējams ir visai attālināta no patieso šo jēdzienu būtības. ··· Joga: Tantras, mantras, joga, u.t.t. ... lasīt visu diskusiju (49 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu