Kājas

kājas foto attēls

Kājas - jautājumi un diskusijas

Sāpes ikru muskulī (17)
Regulāri nodarbojos ar skriešanu, bet mani uztrauc ikru lielums. Lielāki ikri nekā vidusmēra meitenei man ir no mammas gēniem, tur nu neko nevaru mainīt, bet varbūt ar staipīšanos vai citām metodēm varētu "veidot" ikrus slaidākus? Vai arī...
Tāpat ja daudz staigā (man pieredze ir tikai bezpapēža apavos :) ) ikri diezgan strauji palielinās - varbūt par to ar var padomāt. 1) Sāpes varētu būt no a) pārslodzes b) nepareizas skriešanas manieres - visticamāk, skrienot uz prkstagaliem, neizmantojot visu pēdu;
2) Kā Tu pareizi esi sapratusi, atsevišķu muskuļu grupu lielums, izskats, reljefs lielā mērā ir ģenētiski noteikts, tā ka nāksies samierināties ar to;
3) Personīgi man ļoti patīk sieviešu kājas ar labi attīstītiem ikru muskuļiem :)))))) protams, veca vīra "patīk-nepatīk" Tev pie kājas, bet gan jau ir arī jauni puiši ar tādu pašu gaumi :))))))
4) Pastaipīt to muskuli var, - tas varētu neļaut muskulim stauji augt. Vislabākais vingrojums kung-čien-pu stāja no u-šu (skat. bildīti), tikai pēdām ideālā versijā jābūt perpendikulāri, rokas uz gurniem, nevis ar dūri uz priekšu kā bildē :)))) TIKAI UZMANĪGI - NEPĀRSTAIPI!
5) Piebremzēt ar olbaltumvielām uzturā - ja būs neliels deficīts, muskulim nebūs no kā augt.
Tas pamatā viss! Veiksmi skriešanā un visur citur ! :)))))
sāpes muskuļos esot no neizvadītas pienskābes. ūdens par maz dzerts pēc trenniņa. Jo īpaši speciālisti apgalvo, ka pienskābe aktīvi muskuļos slodzes laikā veidojās tieši jaunā mēnesī. Sāpes muskuļos rodas no nepareizas slodzes izvēles. Īpaši, ja ilgi nav sportots, šķiet, ka ir spēks izdarīt visu līdz maksimumam un tā arī tiek radīts "šoks" muskuļiem. Pēc ilgas sportošanas pauzes palēnām ir jāpalielina slodze. Tu esi vēl jauna...tāpēc esi ļoti uzmanīga ar pārslodzi, kā riks86 teica. Ja nevēlies palielināt ikru muskuļu masu, tad labāk sporta zālē uz skriešanas celiņa nevis skrien, bet viegli dejojot velc un stiep visu ķermeni no pleca, rokām uz gurniem un uz kājas muskuļiem, liekot uzsvaru uz visu pēdu. Sāc lēnā tempā un kad pieradīsi pie stiepšanas, tad var paātrināt tempu. Šādā veidā ikru muskuļi uzņem nevis masu, bet tiek stiepti un izlīdzināti un rezultāti var būt patiešām labi. Ir arī citi vingrinājumi ikru muskuļu stiepšanai un kāju slaiduma iegūšanai... ··· Kājas: Sāpes ikru muskulī lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
asinsrite jāuzlabo. Padzer kādu Ginkgo biloba labākai asins cirkulācijai. Pēc iespējas vairāk kustēties. Nodarboties ar sportu un vilnas zeķes un cimdi. jadores ieteiktais + jāpārbaudās, vai nav anēmija, proti, zems hēmas-asinsdzelzs līmenis. taču pirms to visu darīt, vajadzētu atrādīties ģimenes ārstam. ··· Kājas: Salst kājas un rokas! Ko ... lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kāju tirpoņa (4)
Man no ceļgala līdz potītēm abās kājās jūtama tā kā tirpoņa,it sevišķi vakaros. Sajūtas tik nepatīkamas,ka traucē iemigt.
Tas ir stāsts vai jautājums?
Problēma ir viennozīmīgi mugurā, visdrīzāk kāds disks ir nospiedis nervu un tāda problēma parādās.Pēc nepilna gada var parādīties lielāka problēma, tā ka vajadzētu jau sākt risināt problēmu.
Griezies ar šo stāstu pie sava ģimenes ārsta un kopīgi risiniet šo lietu! Pie neiroliga aizej. Variantu daudz un daži no tiem ļoti nopietni. Ja iespējams, var pavingrot pie stieņa. Horizontālā, ne vertikālā. Vienkārši iekārties rokās, lai ķermeņa svars pastiepj mugurkaulu un atbrīvo nospiestās vietas. Labi palīdz mugurai un visam, saistībā ar to. Ja vien mugura nav cietusi kādas mehāniskas traumas. ··· Kājas: Kāju tirpoņa lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Briziem ļoti salstu (11)
Salst rokas un kajas . Bet tagad ari pati gandriz visu laiku auksti pat mugurai. No kā tas varētu būt un ko darīt?
Obligāti apmekl´ējiet ģimenes ārstu ,nepaļaujieties uz spriedelējumiem , jo ir vairāki iemesli ,bet bez analīzēm ,varam tikai minēt , tādi simptomi tiešām ir gan pie asinsrites traucējumiem , gan sirdsdarbības traucējumiem ,gan pie mazasinības un cit... tāpēc labāk apmeklēt ārstu , jo dzīve ir tikai viena un katra ielaista slimība ,to saīsina ! Iespējams asinsrites vai sirdsdarbības problēmas. Labāk aiziet ārstam pajautāt. Var salt arī no samazināta ķermeņa svara. Var būt arī mazasinība. Oho nepalīdzēs, bet ārsts gan varētu ;) Varbūt vajag sēdēt siltumā, bet ejot ārā silti saģērbties un neuzkavēties pārāk ilgi? /atcerās skatu ar augļu pārdevēju tirgū un nodrebinās/. ··· Kājas: Briziem ļoti salstu lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kāpēc salst apakšējās ekstremitātes un pa naktīm sūrst kāju pēdas un falla gals (4)
Staigaigājot ,kustoties jūtos labi,bet tiklīdz apsēžos palasīt grāmatu,internetu utt.. jūtu apakšējo ekstremitātes salšanu,liekas ka atrodos ledus aukstā ūdenī,it seviški jūtigas ir potītes un falla gals,naktīs ir degošas pēdas... Nezinu...
-Dakter, man ir problēma, kā uz nakti gaļu saēdos tā no rīta kājas salst.
-Ļoti neparasti, pastāstiet lūdzu kā tas notiek.
-Nu kā, vakarā ēdu gaļu, no rīta tā saceļas ka segu no kājām novelk nost. Tā arī salst.

Minējums, kurš nepretendē uz absolūto diagnozi- Jums ir kautkādas problēmas ar asinsvadiem. Sašaurināti asinsvadi kādā no ķermeņa daļām var izraisīt šādu sajūtu efektu. Alkohols homeopātiskās devās veicina asinsvadu paplašināšanos ;)
Bet vislabāk tomēr aiziet pie ārsta nevis ārstēties vietnē, kur lielam procentam nav nedz medicīniskās izglītības, nedz padziļinātas zināšanas par cilvēka ķermeņa darbības niansēm.
Jasakārto apavus, visvienkārsākais ielikt pēdiņas uz korķa, zoles vēlams pie sava amata zinoša kurpnieka. Asinsrites traucejumi... 50 g konjaka, magnija preparāti, ja bail no alkohola - aspirīns. Kāpēc draudziņš sūrst - tas dīvaini, varbūt kada sēnite iemetusies, aizej pie dermatologa. Ceru, ka vismaz 1x gadā izej ´´tehnisko apskati´´?:) Mūsu gados forma jāuztur nemitīgi! ··· Kājas: Kāpēc salst apakšējās... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Tirpst kāju pēda (10)
pēc kājas pēdu saišu operācjias visu dienu tirpst kāja,nepāriet ne staigājot,ne sēžot,ne uzliekot kāju uz paaugstinājuma,kāja ir ģipsī,šuves ir abās pēdu pusēs un papēdī ievietota skrūve,jo taisnots kauls,vai tā jābūt ,vai ko var mainīt?
Tā var būt kādu laiku pēc operācijas, jo Pagaidām tur vēl ir audu tūska, kas var nospiest nervu. Paies pāris nedēļas, kad tā mazināsies un tad vajadzētu būt visam kārtībā, bet ja ne, tad jāiet pie daktera, iespējams, ka ir kāds cits iemesls, kas to nervu kairina. nervs bojats,,, Tirpoņu rada nerva bojājums - vai skarts operējot vai arī audu tūskas dēļ. Bet ļoti iespējams, ka vienkārši ģipsis pa stingru satīts ap kāju. Parasti nervu bojājumi, nospiesti vai savādāk - atjaunojas pēc laika (pāris nedēļas - 2 mēneši) un vairs nav ne tirpoņas ne dīvainas sajūtas. Pēc pieredzes - pirmajā - otrajā dienā ģipsis jāsatin vaļīgāk, pēc tam nedaudz stingrāk, jo tūskas sāk mazināties. Man netirpa, bet sāpēja , pat staigāju klibojot, ļoti sāpēja. Pārgāja pēc gada !!!! ··· Kājas: Tirpst kāju pēda lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Ginko biloba Uzvelkot siltas zeķes :) Noskaidrojot iemeslu, kas izsauc kāju salšanu un tad to novēršot. Piemēram, ja logs vaļā - to aizveram, vai asinsapgāde slikta, anēmija tur - pagrauzt dzelzs skaidiņas :)) Kustības - vingrojumi, massāžas. Vairāk jādomā par sinsvadiem. Varbūt tie sāk aizsērēt un sašaurināties. Jebkurā gadījumā - kusties....:)) Uzlabojot asinsriti,ar masāžu. ··· Kājas: Kā ārstēt kāju salšanu? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Tirpst labā kāja, kāpēc? (3)
Ilgstoši stāvot kājās, tirpst labā kāja. Nevaru ne gludināt, ne ēst vārīt. Kāpēc?
Tās varētu būt muguras problēmas. Jāgriežas pie ārsta. Bet mirstamā kaite tā noteikti nebūs :) Protrūzija visdrizak tas varetu but plexus lumbosacralis,
stavot nospiez kadu nerva zaru
··· Kājas: Tirpst labā kāja, kāpēc? lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Labā kāja sāp, bet uzpampuma nav (8)
Baigi sap un nevar paiet normalicensos izlocit bet nesanak jo baigas sapesdomaju varbut pārpūle vai sastiepumsjūsu viedoklis
Nu oho iestādījums ir īstā vieta kur sevi ārstēt.....jāāā? kuraa vietaa tiessi saap - lociitava, muskulis, peeda? Varbuut tomeer sasiti, sastiepi, varbuut..asinvadi nesssance pareizi. Bez aarsta tomeer gruuti uzmineet.Ja kaadu laiku (nedeellu)pasmereejot ko, pamaseejot , aptinot compresses, nepaliidz, jaaiet vien buus pie doka. Nervs nav apaukstets??? Sasmērē ar Olfen gel ( vai citiem pretsāpju geliem ) ,pēc iespējas saudzējošs,nestaigājošs režīms. Ja sanāk staigāt notin ar elastīgo saiti. iesmere ar limesil,,,,
pazinam palidzeja.
··· Kājas: Labā kāja sāp, bet uzpampuma nav lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Pietūkusi kāja (13)
Kaja jau treso dienu ir pietukusi,dzeru udeni,turu augsa kaju bet nepariet. Briziem pajiet nevaru un ja paeju tad zila paliek un venas izspiezas. Vis lielakas sapes ir locitavas augsa un celgali,briziem newar pat iztaisnot. Varbut kautkur...
Izsaku atzinību pasažierim par vispareizāko rīcību šajā situācijā - atnākt pajautāt padomu oho kaktu dakteriem :D

Uz slimnīcu, ūdens dzērāja, ātri, kamēr trombs nav trāpījis plaušā un tu neesi nolikusi savu ūdens glāzi uz visiem laikiem!
Nav bijusi trauma? Izklausās pēc venozas trombozes vai pat tromboflebīta. Jebkurā gadījumā, labāk laikus vērsties kādas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Izklausās nopietni. Teci vien pie doka. Sazvanies ar ģimenes ārstu . Ja nav sazvanāms , uz uzņemšanas nodaļu . Tomēr 2 dienas brīvas. es jau domāju, ka ātros, nav ko jokot.... ··· Kājas: Pietūkusi kāja lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu