Trenažieru zāle un paaugstināts asinspiediens
Gadījums daudzu gadu laika uzkrāt lieko varu līdz par 145kg, tagad ir nomests līdz kādiem 125kg (mazāk ēšana kombinācijā ar trenažieru zāli, vairāk staigāšanu).Jautājums ir - cik ātri un daudz var kāpināt slodzi. Pašam lieka, ka visu laiku var kāpināt slodzi. Bet prāts saka, ka vienīgais, ko drīkstu darīt ir daudz braukt ar velotrenažieri un lietot vidēju slodzi. Bet tā sanāk tikai tāda kāju kustināšana ilgāku laiku no vietas. Lai būtu slodzes jušana un parādītos sviedri, prasās likt lielāku slodzi velotrenažierim. Un atbilstoši paņemt arī citus trenažierus.
Slodzes izvēlē necenšos sasniegt maksimumu, tikai tik daudz, lai lēni var atbilstošo vingrojumu kārtīgi izpildīt.
Nezinu, vai daru pareizi? Varbūt tiešām drīkst nodarboties tikai ar vidējas slodzes braukšanu un viss. Bet tas ir garlaicīgi un diezin vai būs efekts.
Nedaudz lietoju zāles pret paagustinātu asinspiedienu. Tagad tas parasti turas 130-140/80-90, bet sirds ritms pat miera laikā parasti ir 75-85 (tikai ļoti lielā miera tas var nokrist līdz 65, naktī pat līdz 45). Ja ir bijusi kāda slodze, tad var būt arī 150/90, bet tā īsti treniņa (ja to tā drīkst saukt) neesmu mērījis.
Viena ārste teica, ka neko smagu nevarot tagad celt, tad asinspiediens būšot augšā. Bet ko tas nozīmē? Varbūt uz īsti brīdi ir pieļaujams lielāks asinspiediens, ja tas pēc treniņa atkal atgriežas parastā līmenī.
Veloergometrijā neka slikta neesot bijis, bet es izturēju tikai 11 min un viss beidzas ar submaksimālās slodzes sasniegšanu (atbilstoši mana vecuma submaksimālam sirds ātrumam).
Kad tas viss reiz būs normas robežās un kad varēs dzīvot kā cilvēks? Esmu gajis pie dažādiem ārstiem. Vieni ir gatavi sirds ārstētāji, citi saka, ka nekādas vainas neesot, tikai nervi nedaudz pabojāti.
Vucis Naivs jautājums: ko saka trenažieru zāles instruktors?
andrisz
Izmantoju to pieredzi un daļēji programmu, kuru instruktors sniedz pirms 6-7 gadiem, tikai mazākā mērā.
Tagad neesmu jautājis. Nav pārliecības, ka pretim ir cilvēks, kas ir gatavs strādāt ar šādiem, gandrīz vai rehabilitācijas gadījumiem. Bija jau kārdinājums aiziet pie kādiem sporta ārstiem (fizioterapeitiem varbūt), bet kaut kā nesanāca. Daži ārsti teica, ka daudz ko es esot piedomājis pie savām slimībām, tā nu tagad nezinu kam ticēt. Reālo cilvēku pieredze varbūt ir vislabākais.
DanaL
Neesmu speciāliste, bet domāju, ka dari pareizi, pārāk neforsējot ar slodzi. Riteņbraukšana (velotrenažieris) ir labs kardiotreniņš.
Ar laiku, pakāpeniski slodzi varēsi plielināt, bet sākumā jānomet svars, nu vismaz tikpat un jāsaved kārtībā sirds.
Obligāti konsultējies ar sporta ārstu.
amk lieto zinzino balanss eļļu
abols23 Slodzi vari kapināt tik augsti,cik tavs organisms to atļaus.Svarīgi nejust smagumu un diskomfortu.Bez velotrenažiera ir iespējams nodarbināt ķermeni ar vingrošanu,skriešanu,peldēšanu un t.t.....Lai parādītos vairāk sviedru tu vari apmeklēt pirti,tā ir attūdeņošanās,toksisku vielu atbrīvošanās.Lielākai svara mazināšanai nepieciešams lieko tauku atbrīvošana,tas ir diētas ievērošana,fiziska slodze un dzīves paradumu izmaiņa.To visu kopumā vajadzētu kontrolēt sporta ārstam.Lai veicās!
riks086
Ņemot vērā Tavus asinsspiediena rādītājus, neieteiktu Tev pagaidām krasi intensificēt slodzi. Drīzāk paāatrini pastaigu tempu un palielini to ilgumu Tagad ziema iestājusies - pastaigas pa mežu būs īsti vietā, slodzīti vari pielikt, ejot nevis pa iestaigātām taciņām, bet gan pabrienot pa dziļāku sniedziņu, pa uzkalniņiem. Rezultāts (kilogramos) varbūt nebūs tik manāms, toties mazāk riska.
Trenažieru zālē velotrenažiera vietā ieteiktu Tev lietot eliptisko trenažieri - slodze ir krietni vispusīgāka - arī viduklim un ķermeņa augšdaļai.
Turpini darīt visu, ko esi iesācis. Galvenais - REGULARITĀTE un LĒNS, PAKĀPENISKS slodzes pieaugums.
Kad spiediens pietuvosies 120/80 rādītājiem, tad varēsi uzsākt krasāku slodzes pieaugumu. Klāt būs pavasaris un no ātrām pastaigām varēsi jau pāriet pie lēna skrējiena. Veiksmi Tev!!!
zance Un kaads pulss ir slodzes laikaa??
andrisz
pulss droši vien ir tuvs submaksimālajam, bet noteikti zem tā (kādi virs 120). Cenšos pēc katra piegājiena (vai nu velotrenažieris, vai svari) paņemt 2 min pātraukumu, tāpēc ceru, ka tas mazinās. Neesmu mērijis, bet salīdzinu to ķermeņa reakciju (sviedri un drebēšana), kas bija pēc veloergometrijas ar to, kas ir pēc piegājiena un parasti sviedru ir mazāk un drebēšanas nav.
Esmu nedaudz vīlies, ka 130-140 uzskata par sliktu rādītāju. Apakšējais man vairāk turas pie 80, miera stāvoklī var būt arī 77-80. Es jau cerēju gūt atziņu, ka mans spiediens nav slikts un citiem varbūt arī tāds ir, bet nestreso.
DanaL
Kā noprotu, 130-140 ir lietojot asinsspiedienu pazeminošas zāles, bet tam pat bez zālēm jābūt mazākam.
Stresot nevajag, bet pārcensties ne tik.
Redzu, ka apņēmība tev ir, gan jau būs labi.
Anakakins
nav tādas normas asinsspiedienam. ja esi vesels cilvēks, spiediens var būt arī 160/90 vai pat 160/100. tur daudz kas no auguma, svara atkarīgs. lieliem onkoļiem virs 100 bez zālēm tāds arī mēdz būt. i nekas.
ja iet virs 200, tad gan ir auzas, bet no tā viedokļa, ka var kāds asinsvads neizturēt.
tak normāla seksa laikā jebkuram var uz 180 sistoliskais uzlekt, ta ko darīt? nemīlēties?
tikairudeni Iegādājies pulsa mērītāju un sportojot redzēsi vai vari slodzi palielināt.
miracle
An...in, nav taisnība, normāls asinsspiediens ir 120/80 miera stāvoklī, neatkarīgi no svara vai vecuma.
Skaidrs, ka slodzes (t.sk. mīlēšanās) laikā asinsspiediens paaugstinās.
IlonaB Asinsspiediens 120/80 mēdz būt jaunekļiem ar ideālu veselību, nevis staigājošai bulciņu kapsētai. Pie tādiem kilogramiem 130-140/80-90 ir absolūti normāls rādītājs. Kontrolē aprīto. Dienā maximums 1300cal. Nedēļā viena atslodzes diena bez rīšanas, tikai negāzēts minerālūdens+ drusciņ citrona sulas, vai zāļu tēja bez cukura, un daudz. Bet tu neizturēsi. Rīmas nespēj dienu neēst.
marselis
nemot vera-,svaru,sirdij slodze jau ta paaugstinata,
ta ka jaiziet no ta....
lai ko teiktu,jazin cik esi sporta,kadas slodzes ir turets
kads kadreizejais svars....
sakotneji jaiziet no anatomijas,fiziologijas
svars-,uz licitavam,savienojumiem slodzes laika
vielmaina-,biokimija (lena,atra,)
elposana,asinsspiediens(pie slodzes paugstinas-,sportistiem atri stabilizejas)
sirds ritms (pie slodzes sasniedz lielus ciparus,sportistiem atri stabilizejas)
ta ka visa saja-,izejot no tava sportiska stavokla un svara
izdarot merijumus,pirms slodzers,slodzes laika,pec slodzes
stabilizacijas laiks,passajuta-,tad var optimali noteikt slodzi
velotranazieris laba izvele,sabalanseta
ta ka.....
saudze sirdi,
licitavas,mugurkaulu,...neforse
Anakakins sirds pie slodzes ir pieradusi, nevajag tik pārforsēt.
marselis
sportistu sirdis lielakas-,...?
ar paaugstinatu svaru straujas
vai augstas slodzes laika rodas aizdusa?
nevagag neko jaunu izgudrot...
dzive loti vienkarsa
ja nem standarta sirdi
+svaru,kapilarus, asinsvadus,asins daudzumu,
tad ar noteiktu plausu tilpumu(ventilaciju),sac visu to dzit...
nemot organisma speju ventilet,atdzeset sistemu,
asins viskozitati
mes varam pietuvoties pie max.sirds slodzes
vellamaate Pie tāda svara,tev ir ideāls spiediens! Nomest svaru,tikai protams bez badošanās,citādi,viss nāks atpakaļ dubultā! Var pamēģināt ar diēt kokteiļiem..ALMASED...tie gan te Latvijā tiek tirgoti dārgi,viena tanta Bauskā par 500gr. 25 eiro,bet ja kādi paziņas ir Vācijā vai Anglijā...Īrijā....būs stingri lētāk! Un varu teikt vienu......līdzeklis ir labs!
REDS Ieteiktu griezties pie kāda sporta slodžu "diagnostikas" speciālista, piemēram SPORTA LABORATORIJA (pieļauju ka ir arī citas organizācijas) tur nosakot savas optimālās slodzes un noslogojuma rādītājus attiecībā pret savas veselības objektīviem rādītājiem. Tas būs labs atspēriena punkts lai nebūtu "jātaustās tumšā istabā ar aizsietām acīm".
andrisz
re marselis
Man patiešām ir viena (laikam kreisā un laikam kambara) hipertrofijas robežskaitļi, bet tā jau saka, ka tas no liekā svara. Liekais svars sāka krāties no pamatskolas pēdējām klasēm. Sakrita ar Atmodas laika smagākiem gadiem, ka ēda visu ko bija (ja bija). Ļoti epizodiski biju mēģinājis sākt trenēties šad un tad, bet vienmēr partraucu. Tagad viss ir savādāk. Prieks, ka var aiziet uz zāli un tomēr kaut ko izdarīt.
No visa, kas var izraisīt elsošanu izvairos, nedaudz lietoju arī astmas zāles. Elpoju caur degunu.
Daudziem liksies smieklīgi, bet slodzes, par kurām runāju ir 35 vai 40 kg noteiktiem trenažieriem. Varbūt kādus 5kg vēl pielikšu, bet šādā līmenī domāju turēties kādu ilgāku laiku. Velotrenažierim parasti izvēlos vidējo slodzi, bet cenšos aiziet aŗī lidz max, un tad kādu 0.5 vai 1 min tādā veidā.
juunijs6
svaru dzīt vajag ēdot normālu, dabisku ēdienu, vairaak olbaltuma. Nekādus figpulverus!
Sporta ārstu vajag, ja gribas ko logisku zināt, te tādi puskoka padomi būs. Smagajiem labāk peldēt vairaak, nevis saites pārslogot.
Nu- un nometot svaru- spiedienam arī vajadzētu kristies, zāļu vajadzību vajag pārbaudīt..
juunijs6
veel- palasi par pulsu sakarā ar aerobām un anaerobām slodzēm.´
Svara mešanai pastaigas ir labākaaas,
Sviedri un elpošana vēl nav rādītājs svara...
nākamās atbildes
Atbildes 1 līdz 20 (kopā 34) | nākamās >> |
Trenazieru zale Pardaugava (12)
Asinsspiediena samazinasana (17)