Joga iesācējiem Rīgā

Vai kāds man varētu, no savas personīgās pieredzes vadoties, ieteikt kur Rīgas centrā doties uz jogas nodarbībām. Varbūt arī kāds konkrēts pasniedzējs ir padomā?
Jāpiebilst, ka esmu totāla iesācēja un man derētu sākt no paša sākuma, lēnām un ar pieskatīšanu. :)
Paldies jau iepriekš par konstruktīvām atbildēm un ieteikumiem!

Lucy (2013-01-14 14:47)      google visu var atrast,tikai man nav saprotams priekš kam tev tas vajadzīgs?

riks086 (2013-01-14 15:16)      Pirms tērēt naudu nezināmam piedāvājmam, varbūt pamēģini pavingrot pēc programmām, kuras ir Youtubē... ieraksti meklēšanas ailē "yoga for beginners" un Tev izsviedīs veselu virkni ar 20minūšu programmām. Ja saproti angliski, vari darboties... piemēram šī:
http://www.youtube.com/watch?v=0o0kNeOyH98
Starp citu Youtube ir pilna arī ar itin labām dinamisko vingrojumu programmām - aerobiku utml., kuras var izmēģināt mājās un kādu mēnesi pagatavot savu ķermeni intensīvākām nodarbībām sporta klubā...

avotsliels (2013-01-14 15:34)      Kompetenti komentāri.
Kā var totāls iesācējs zināt, ka tas ir viņam vajadzīgs?
Ja poblēma ir biroja krēslā nosēdēts dibens, tad pietiek ar 3 X 10 pietupieniem.
Ar stresu vislabāk tikt galā likvidējot cēloni, nevis naivi domāt, ka dažās nodarbībās (vai dažos gados) iemācīsies meditēt un sasniegsi nirvānu

MaryClaire (2013-01-14 15:48)      kāpēc joga interesē?
joga iedalās (pēc mana dalījuma) - speciālistu (tie, kas zina, ko dara [prot, var, zina], amatieru (piemēram, bikrama joga, tai skaitā) un vingrošana, kas izskatās pēc jogas.
ja tiek pie speciālista, tad ar garantiju, ka sev pāri netiks nodarīts, jo speciālists uzmana katru savu skolnieku. par pārējiem - kā maksā, to dabū. un arī tad bez garantijas.

jebkurš, pat čaiņiks, var aiziet uz jebkuru jogas nodarbību un parunāt pirms nodarbības ar treneri (skolotāju), un tad iegūs pilnu sapratni par to, ko no skolnieka gaida. vienu nodarbību darboties kopā ar visiem un tad jau pats sapratīs - der vai neder joga.
man paveicās, ka tiku pie ļoti zinoša [pat diviem zinošiem] skolotājiem/treneriem. tiesa, katram bija atšķirīga pieeja, bet es varēju salīdzināt. tagad man ir trešā grupa, kurā darbojos, un arī ir iespēja salīdzināt.
iespējams, ka ir vietas, kur joga kaut kad sākas un kaut kad beidzas kursu veidā - kad sāk ar mazumu, līdz meistarībai. tomēr visbiežāk joga ir kā domubiedru grupa, kurā var iekļauties [un treneris tad pievērš papildu uzmanību] notikuma procesā.
jo joga, pirmkārt, nav sacensība! tā ir personīgās meistarības sasniegšana, un katram ceļš uz to ir atšķirīgs - citam garāks, citam īsāks.

Endzija (2013-01-14 15:54)      Ar Youtube tālu netiksi, ja nekad tas nav darīts.
Vispār viss ir ļoti atkarīg no pasniedzēja un to var atrast sev piemērotu tikai izmēģinot vairākus. Paskaties, kuri klubi ir blakus darbam vai mājām, lai nav jāperās uz otru pilsētas galu. Izpēti vai klubs piedāvā jogu un uz priekšu. Sporta klubos publika plūst un mainās, tur visbiežāk joga arī būt pamatlīmenī vai arī fitnesjoga, kas ir labs varians iesācējiem. Ir daži izņēmumi - piemēram Reaktors, tur ir Adžits laikam, bet to galīgi neiesaku - pat pēc 4-5 gadu darbošanās man tas bija pārbaudījums un nevisai patika. Šivas centrs uz brīvības ielas piedāva ne tikai fitnesu, bet arī filozofiju, diezgan labi.
Karā ziņā skaties nodarbības Hatha Joga, tas ir tāds pamatlīmenis, vai fitnessjoga. iepatiksies pasniedzējs - pārejais tikai laika jautājums. Kad rodas saprašana, tad var arī mājās un ar Youtube, bet pirms tam labāk tomēr pasniedzēju. Veiksmi!

taa_diena (2013-01-14 18:00)      Tomēr, meitenei ir taisnība, sākumā (un arī pēc tam :), ir labāk, ja kāds to procesu pieskata. No savas pieredzes varu ieteikt tādu it kā diezgan dīvainu vietu, bet joga un pasniedzēji tur ir labi, paskaties šādu adresi: www.raduga2005.lv. Ja nu kas, iesaku arī jogu veciem cilvēkiem, vai kā tur saucās, arī laba priekš iesācējiem. Vienīgais mulsinošais faktors - tur viss notiek krieviski. Bet pasniedzējas latviski saprot, un komunicēt var. Man ļoti patika.

Ingaxx (2013-01-14 19:21)      Maskavas namā 4 stāvā vai pe Bērnu pasaules F1 sieviešu sporta klubā.
Man labāk patīk F1, jo tur ir pirts pēc nodarbībām.

Gunuta (2013-01-14 23:40)      Labo sajūtu laboratorija Vefa rajonā
Mājaslapa karstajoga.lv

garinsh207 (2013-01-18 02:03)      :) nu kluda ir tā, ka daudiz jogu sasita tikai ar vingrinajumiem..tās fiziskas nodarbes ir tikai maza daļā no vis kopuma. joga sevī ietver zinasanas pa r dzivi un kā dzivot, ali cilveks pec iespajas mazak ciestu. lai zinatu savu vietu dzivi, savus uzdevumus,savu horoskopu, kā mainīt savu apziņu, ali sasniegtu to, ko vēlas, bet nekadi nesanak ar pliku velesanos, tās ir zināsanas par cilvēku, par veselibu, par attiecībam,par problemam cilvēkos attiecībaš, par naudu, par darbu, par sesku.par visu:) bet neviens neko neuzspiež, tā ir briva izvēle
:)iedzimtie nepalidzes, nu nu:) latviesi ir celušies no indoeiropiešiem, kuri savukart ir nakuši no ziemelindijas, no Himalajiem, kur ir vedisko zinašanu sakuma vieta. ne jau kaut kadi indieši to lietu sāka:) latviešu tautas dziesmās daudz kas ir no vēdiskām zinasanām, protams, laika gaitādaudz kas zudis, bet ir. nekas nerodas tuksā vietā:)

taa_diena (2013-02-02 08:32)      Garinj, cilvekam ir vairāki ķermeņi, arī fiziskais. Sakārtojot kādu no ķermeņiem, mainās arī pārējie. Tādēļ nav nekā peļama, ja cilvēks sāk tieši ar asanu praktizēšanu. Taču tieši tādēļ, lai tam būtu lielāka jēga par izstaipīšanos, ir ieteicams sākotnēji praktizēt kopā ar zinātāju :)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu