Cik daudz sportot?

Arii par to pashu - sportu. Nav man pulsometra un pedalelshanas sensora, bet ir velotrenazhieris, aireeshanas trenazhieris, taa kaapjamaa parikte ar rokturiem, nu visaadas hanteles, stienji, ekspanderi. Tresho dienu loku ieruuseejushos locekljus uz shitaam padariishanaam, katru dienu aizvien vairaak censhoties to dariit. Bet nav iista jeega - cik ir pietiekoshi? Pagaidaam man tik viens atskaites punkts - kad sviedri saak pileet no auss, tad metu mieru. Netaisos audzeet muskulju masu, tik bishkjinj ielociit locekljus peec garas kverneeshanas sargbuudaa. Njemiet veeraa manus gadus, atbildot!!

neko (2013-06-05 03:52)    1 nu bet tavs "rumpis" pats neko nesaka par to kas ir pietiekoši..? tak katram savs augums muskuļu masa, sirds veselība utt.

fokapirmais (2013-06-05 06:44)      Sveiks. Arī nav speciālists. Bet dzirdēts. Pulsa biežums , kā orientieris, un laika intervāls. Piemēra pēc 120-130 sitieni minūtē ( ja pareizi atceros), katru dienu pusstundu. Visa pamatā pakāpeniskums un regulitāte, ja esi ilgstoši neko nedarījis, vēlams noskaidrot vispārējo veselības un sirds stāvokli.

never_pa (2013-06-05 06:53)      uz vecumu, lai panāktu vēlamo efektu ir jātrenējas sirsnīgāk kā jaunībā!

Lucy (2013-06-05 08:30)      (c)tik bishkjinj ielociit locekljus :)DDDD ak mana sabojāta fantāzija:DDD
To locekli vajag locīt,stumt,bīdīt un t.t
Nedomāju,ka tu uzkačāsies,bet citādi malacis tavos gados pārpūlēties nu ni,esi uzmanīgs puik:DDD 40min dienā tev pilnīgi pietiks ja + locīsi arī apukšējo locekli pa vakariem:DDDDD

Viirietis_V (2013-06-05 08:36)      Vot,dažiļi-istabā trenažieri,gultā gumijas lelles un vibratori,bet sarunām-internets...
A,Tu pamēģini uzkāpt īstam ričukam un braukt,braukt tā-ar baudu,kad domāšanai par to,kā ELPOT vispār prātā nenāk!Tu brauc un līdzās brauc sieviete un runā....par visu ko-par to,kas visapkārt...par neko,tikai ne par elpošanu

violinn (2013-06-05 08:39)      :)
Es zinu, ka sākumā neko nevajag saforsēt. Ja tikai trešo dienu, tad tik turpini pēc sajūtam un izjūtam. Kad pašam liksies, ka par maz, tad mazliet palielini slodzi. Iesākumā nevajag. Lai muskuļi atceras, kas viņiem jādara.:)

peros (2013-06-05 09:04)      Svarīgāks jautājums ir. Cik regulāri sportot? Juri! Ja savos gados esi ļāvis ierūsēt savām locītavām,tad rēķinies ar to,ka izkustiņāšanai un iekustināšanai būs nepieciešams ilgāks laiks kā 25 gados. Trīs dienas aktivitātes dod rezultātu jaunībā,ja esi bijis aktīvs arī iepriekš. Jārēķinās ar divām nedēļām,lai varētu sākt skaitīt cāļus un slodzi kāpināt pakāpeniski. Seko līdzi sajūtām uzstādītajiem mērķiem un veselam saprātam. Lai izdodās un veicās!

kreituse (2013-06-05 09:05)      20 min ar kajaam staigaat katru dienu , nepaareesties un buss ok :)

Maverick (2013-06-05 09:30)      Ar visādiem skrienamajiem, velo, peldēšanu u.c. - tik, cik vari. Un vēlams - pastāvīgi kāpināt. Piemēram pēc ilgstoša pārtraukuma aizejot uz sportazāļi, varu noskriet 3 km, bet patrennējoties kādus 3 mēnešus - jau var izvilkt līdz 10.

Ar "dzelžiem" mani mācīja tā - visus vingrojumus izpildīt trīs piegājienos - piemēram pirmajā piegājienā X kg / 15 reizes , otrajā - X+5 kg / 12 reizes, trešajā - X+10 kg / 10 reizes.

wolands (2013-06-05 09:31)      Arī neesmu specs, bet vienkāršākais mērs esot - nedaudz ilgāk, no brīža, kad palicis
grūti. Ar katru reizi ilgums drusku palielināsies. Nepārforsē - ja sāp locītavas un muskuļi, tad ir par ilgu. IMHO labāk regulāri, bet nepārforsēt. Man personiski pietiek ar pusstundu - daļu no tā paskrienot, daļu pastaipoties. Bet tagad jau nu vajadzētu ārā, nevis uz trenažieriem. Gaiss arī ārā no rītiem foršs ... :)

ramazoti (2013-06-05 10:17)      Nu malacīts, ka domā par to-CIK DAUDZ SPORTOT! Man nav orbitreka, kuru gribētos, bet vai es to bieži izmantotu, ja pat pavingrot un presīti pataisīt, atspiesties- bez nekāda nepieciešamā aprīkojuma- 47-os gados jau slinkums? Sporto tik, cik tas sagādā kustību prieku, citādi apniks un apriebsies!

riks086 (2013-06-05 10:59)      Indikators "kad sviedri saak pileet no auss, tad metu mieru" - tas varētu būt īstais, jo tas nozīmē, ka esi jau krietni svīdis. Nu, varbūt vēl 5 minutes klāt.... Precīzas rekomendācijas Tavam vecumam nevaru sniegt, jo neesmu vēl līdz tam nodzīvojies :))))))), bet vērojot paša fizisko attīstību (pareizāk jau būtu teikt degradāciju) pēdējos 10-15 gados, noteikti ieteikšu Tev likt akcentu uz treniņa vispusību. Labāk vairāk dažādu vingrojumu katru dienu, nekā, piemēram, vienu dienu uz velotrenažiera, vienu uz airēšanas rīka, nākamo - ar stieni.
Ar daudzpusīgu treniņu Tu regulāri turēsi noteiktā kondīcijā iespējami daudzas locītavas un muskuļu grupas. Un nepārforsē - galvenais ir pakāpenība un regularitāte (man to bija samērā grūti ievērot, jo, nodarbojoties ar kontakta sporta veidiem, bieži gadījās traumas, kuras palaikam izsita no ierindas pat uz 1-2 menešiem, kas manā/Tavā vecumā nepavisam nav labi). Tieši 3-7 dienas aklimatizācijā/adaptācijā ir pašas grūtākās.

Viirietis_V (2013-06-05 11:11)      Kamēr Jūs te muļķības gvelžat nominu apm.15-20 kilometrus un ne mirkli man prātā nebij doma-pie kurā kilometra man jābeidz mīt tos pedāļus un kā elpot un cik dziļi,vai caur muti,vai caur pakaļu....
Tāds iespaids,ka te komentē resno ākstu biedrība,kuri savam ķermenim slodzi nav devuši,ja neskaita *rīšanas slodzi*!

Tessa (2013-06-05 11:29)      Viirietis_V (2013-06-05 11:11)
iipashi neaptestajam. JurisK neatrodas uz sauszemes,aiz ta visas tavas glupiibas vari paturet pie sevis.
Juri,a ko.paprove pa udeni ar richuku. a ja nu daudz ko par sevi uzzinasi? :DD

andris1315 (2013-06-05 13:59)      Tessa laikam nezin,ka uz zemes ir grūtāk elpot,nekā uz ūdens!
Cita lieta kalnos-retināts gaiss utt

avotsliels (2013-06-05 14:03)      Vīrietim taisnība! Te pilns ar tādiem trenažieru spečukiem, kuri raustās iziet laukā, un nodragāt dabīgos apstākļos, kur var ātri visu par sevi uzzināt
Bet nu, ja reiz Juris jūrā... A tā pilīte no auss var būt atkarīga, no tā, cik daudz pirms tam izdzerts, un no apkārtējās vides temperatūras

Ivans_neBargais (2013-06-23 17:49)      Kādreiz jaunībā, kad vēl aktīvi nodarbojos ar sportu, treneris bīdīja tādu ideju, ka vislabākais treniņs ir tas, pēc kura nākamā dienā Tu jūti attiecīgos muskuļus, bet viņi vēl nesāp. Tagad, pēc n gadiem, varu piebilst, ka tas ir pareizi, ja nav jāņem vērā citi faktori, švaka sirds vai kādi citi medicīniski ierobežojumi. Atkarībā no fiziskā stāvokļa, iesākumā pat vispār varbūt vajadzīga tikai saišu un muskuļu iekustināšana. Pamēģini notupēt uz ceļiem 5-10 min vai arī maksimāl saāķēt rokas aiz muguras, nepieradušam organismam pietiek lai nākošā dienā justu, kuri muskuļi ir dabūjuši slodzi. Un pats interesantākais ka švakā sirds un nopīpētās plaušas to pat lāga neuztvers kā slodzi, bet tomēr vērā ņems un sāks gatavoties līdzīgiem pārstegumiem :) Tāds princips ir arī austrumu Ušu mākslas pamatā, ķermenim ir jāatgriež viņa kustīgums un elsatība, un tad jau var iet arī tālāk

Pārlasīju, izklausās baigi gudri, bet tomār slinkums dzēs nost :)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu