kā pareizi elpo velobraucēji?

Kā pareizi elpo velo braucēji.?Zinu kā pareizi jāelpo skrienot, bet braucot ar velosipēdu?

Gramatu_tarps (2013-06-04 16:28)      Ieelpai vajadzētu būt dziļākai un retākai, tā būtu galvenā atšķirība... svarīgi arī kā sēd uz riteņa, jo ja esi mazāk saliecies, vai vairāk taisni mugurā, tad tā elpošana jāmaina, arī plaušas ir atkarīgas ļoti no vēdera muskuļiem.. Tur vajadzīgs spečuka padoms, tāda ksa brauc sacenēs jau gadiem, mož kāds raksts netā jāmeklē.

artursp (2013-06-04 17:53)    1 Viss taču no slodzes intensitātes atkarīgs (jebkurā nodarbē) :)
Principā primārais, manuprāt, ir skatīties pulsu.

Gramatu_tarps (2013-06-04 18:03)      Jautājums nav kā elpot, bet gan, kā pareizi elpot braucot ar riteni.?.. Tas ir pilnīgi normāls jautājums. Atkarīgs protams no distances, tempa, paša sportista, utt. Bet ja jautātājs iesaistās diskusijā, varbūt arī atrodās kāda sakarīga doma.. Bet te, pa vidam, maisās glupie, kuriem par riteņbraukšanu nav ne mazākās sajēgas, kam tas vajadzīgs tad??

Pauls (2013-06-04 18:16)      Vispirms iegādājies pulsometru. Tas ir pirmais un pats svarīgākais. Otrs - vēlams iegādāties arī kadences sensoru (pedelāžas apgriezieni), jo neatkarīgi no kāpumiem un pretvēja jātur konstanta pedelāža. Par pārējo - var taisīt mierīgos aerobos treniņus, augstas intensitātes intervāltreniņus utt. Bet tiešām sāc ar pulsometru. Garmin ir laba navigācija, bet draņķīgāks pulsometrs, Polar - lielisks pulsometrs, bet sliktāki citi mērītāji. Pēdējos modeļus gan neesmu pārbaudījis.

avotsliels (2013-06-04 21:48)    1 Tas teorētiķis, kurš samācīja meitenei, kā jāelpo skrinot, samācīs arī kā jāelpo minoties. Un vēl izskatīsies baigi gudrs.
Nav nekādas speciālas elpošanas ne skrienot (katram sava, atkarībā no distances, tempa, seguma, taktikas, laika apstākļiem un vēl 50 iemesliem), ne minoties. Un nepērc pulsometru. Par ietaupīto naudiņu labāk noperc numuru kādā trešas šķiras gonkā. Braukājies ar velosipēdu, un ķer kaifu!

ccm (2013-06-04 22:44)      Vispār jau ne pulsometram, ne arī kadences sensoram nav ne vainas, bet varbūt tiešam pareizāk būtu, ja autore iesākumam atklātu viņai zināmās elpošanas gudrības skrienot!

JurisK (2013-06-05 02:59)      Neesmu sportists, tik zinu, ka ieelpa caur degunu, izelpa caur muti, ieelpa peec iespeejas dziljaaka, izelpa speeciiga un krietni straujaaka. Raiti, nepaarpuuloties minoties, ieelpa apm. uz 3-4 pedaalja nospiedieniem vai kaa to sauc, izelpa uz vien-diviem. Taadu tempu vajadzeetu saglabaat peec iespeejas ilgaak, kad jau vairs ar degunu nepietiek, tad nu kjermenis pats noregulees, bet dziljai ieelpai jaabuut noteikti! Normaali vizinoties, nav jeegas sevi mociit, tam visam jaanotiek pakaapeniski un ar baudu. Ja esi sportists, tad taadi jautaajumi jaauzdod trennerim.

jelgavniecite (2014-08-27 15:57)      Un kā ir ar IESĀCĒJIEM velobraukšanā.
Kā labāk sākt braukt...lēni un ilgi, vai ātri un maz?
Vai tik cik spēka pietiks.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu