Vai nopērkot velosipēdu tas ir jāreģistrē?

Kā ir ar riteni,ja tas ir nopirkts,tad sēdies un brauc?
Vai arī ir kādi noteikumi pilsētā.
Reģistrēšana,nummurs,kautkādas tiesības u.tt.
Vispār kas ir vajadzīgs drošai braukšanai.

dafnids      Liekas, ka nav obligāti, ja nebrauc/neiekļaujas kopējā satiksmē. Bet reģistrēt iesaka vienalga, lai būtu iespējams atrast riteni, ja nu gadījumā ir nozagts. :) Noteikumi ir tie paši CSN. Drošai braukšanai noteikti ķivere.

kokote      Sēdies un brauc :)
Vēlams zināt, saprast un ievērot ceļu satiksmes noteikumos vismaz tos punktus, kas uz riteņbraucējiem attiecināmi. Vēl jāapskata vai ritenim ir dzindziens, aizmugurējās, priekšējās gaismas (nejaukt ar atstarotājiem). Nu ķivere- tā Tava brīva izvēle.

dogville  1   Nekas mani nepiespiediis braukt ar kjiveri...dumsh paskats un efekts minimaals.Ja kaads idinsh mani notrieks,taapat buus visi kaulinji samalti un vesela galva neliidzees.

kokote      Kā jau teicu- ķivere nav obligāta, dzeltenās vestes būs obligāti, ja brauksi ārpus apgaismotām veitām (ja pieņems tos grozījumue CSN), bet, ja Tev normālas gaismas, tad būsi daudz labāk pamanāma (gaismas Tavai drošībai, jau krēslas laikā nevar pamanaīt blāvi saģērbtu riteņbraucēju) - gaismas elementāras var pat lielveikalos nopirkt un arī blondīne (es) spēj to pati pie riteņa piestiprināt- tur ir pamācības, ja neviena tehniski ievirzīta cilvja tuvumā negadās.

riks086    1 Ehhhh... rakstīju taču, ka labāk eliptisko trenažieri. Nu neklausa neparko...... :))))) Eliptisko varētu svīzdama mocīt visu gadu, bet velosezona tomēr mums īsāka. Pat es ar pirmo kārtīgo sniegu velo nolieku malā....
Protams, pašas drošībai mirgojošās lampiņas priekšā un aizmugurē ir ļoti vēlamas, tās var nopirkt un pilikt pati. Arī zvaniņu, lai gājējus varētu pabrīdināt.
Bet man nojauta, ka uz braucamās daļas Tev labāk nerādīties - gan Tev, gan autobraucējiem būs labāk....

mtm      Uz doto brīdi braucot diennakts gaišajā laikā gaismu nevajag, vesti arī patreiz nē un ķivere arī brīva izvēle, savādāk jau te lielākā daļa būtu aiz čupra sakratīta. Nu jā, pēdējais, ko daudzi nezina - neregulējamās gājēju pārejās braucam pāri, bet ne mērkaķu ātrumā, novaktējot , kad tuvojas transporta līdzeklis, bet pārliecinamies, ka varam braukt pāri un nenokāpjot, nenokāpjot ( iepriekš bija jānokāpj) no velo, varam braukt pāri pār gājēju pāreju , bet ievērojot gājēju kustības ātrumu. Un vispār, ja kaut kas neskaidrs, mums LV ir atsaucīgi CP, kas visu paskaidro uz ielas :)

brokastisgulta    1 Līdz cik promilēm var braukt ar velo?

Lucy      Kad es nopirku velo,es to aizvedu uz Cēsu/Brīvības stūri uz veikalu,tur ir darbnīca,kur man to salika,noregulēja,atstarotāju navalam jau no rūpnīcas,zvaniņs tāpat,tikai cienītais man papildus uzlika mirgojošās uguntiņas,kamēr nebija uguntiņu vilku vesti savai drošībai.Mani pamana noteikti,jo man priekšā pītais grozs un grozā sēž cēli mans uzticamais draugs suņpuika:DDDD ķiveri gan nē,man riebjās galvā ko basts!!

dafnids    1 dogville, dumjš paskats ir uz ietiepīgu cilvēku un sasistu galvu :) Un nav vairs tie laiki, kad bija visiem viens podiņš, kas nesmuki izskatījās... tagad iespējas ir visādas.
ja kas, te vairāk par ķiverēm to lietošanu un nelietošanu http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=41855

caress5    1 Ar savu attieksmi esi biistama sev un citiem satiksmes daliibniekiem, kas var pat tikt bez vainas sodiiti deelj tavas spiitiibas un muljkjiibas.

janisb      Velosipēdus rģistrēt nav obligāti, bet ieteicami, ja nospers, tad ir lielākas cerības dabūt atpakaļ...
Velosipēdiem numurzīmes nav paredzētas.
Ja nav kādas citas kategorijas vadītāja apliecības, tad pēc noteikumiem nepieciešama velosipēda vadītājā apliecība, tiesa nav dzirdēts, ka kādam pieaugušajam policisti prasītu uzrādīt velosipēdista apliecību.

=>brokastisgulta Ar velo var braukt līdzīgi kā ar auto - nepārsniedzot 0.5 promiles. Tiesa velo gadījumā sodi ir mazāki un tikai naudas.

Līdzīgi jautājumi
Velosipeda izvele (22 atbildes)ka pareizi elpo velobrauceji? (8 atbildes)Kaloriju paterins braucot ar velosipedu (14 atbildes)Velosipeds lidz 600 Ls (7 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu