Trenažieru zāle un paaugstināts asinspiediens

Gadījums daudzu gadu laika uzkrāt lieko varu līdz par 145kg, tagad ir nomests līdz kādiem 125kg (mazāk ēšana kombinācijā ar trenažieru zāli, vairāk staigāšanu).

Jautājums ir - cik ātri un daudz var kāpināt slodzi. Pašam lieka, ka visu laiku var kāpināt slodzi. Bet prāts saka, ka vienīgais, ko drīkstu darīt ir daudz braukt ar velotrenažieri un lietot vidēju slodzi. Bet tā sanāk tikai tāda kāju kustināšana ilgāku laiku no vietas. Lai būtu slodzes jušana un parādītos sviedri, prasās likt lielāku slodzi velotrenažierim. Un atbilstoši paņemt arī citus trenažierus.

Slodzes izvēlē necenšos sasniegt maksimumu, tikai tik daudz, lai lēni var atbilstošo vingrojumu kārtīgi izpildīt.

Nezinu, vai daru pareizi? Varbūt tiešām drīkst nodarboties tikai ar vidējas slodzes braukšanu un viss. Bet tas ir garlaicīgi un diezin vai būs efekts.

Nedaudz lietoju zāles pret paagustinātu asinspiedienu. Tagad tas parasti turas 130-140/80-90, bet sirds ritms pat miera laikā parasti ir 75-85 (tikai ļoti lielā miera tas var nokrist līdz 65, naktī pat līdz 45). Ja ir bijusi kāda slodze, tad var būt arī 150/90, bet tā īsti treniņa (ja to tā drīkst saukt) neesmu mērījis.

Viena ārste teica, ka neko smagu nevarot tagad celt, tad asinspiediens būšot augšā. Bet ko tas nozīmē? Varbūt uz īsti brīdi ir pieļaujams lielāks asinspiediens, ja tas pēc treniņa atkal atgriežas parastā līmenī.

Veloergometrijā neka slikta neesot bijis, bet es izturēju tikai 11 min un viss beidzas ar submaksimālās slodzes sasniegšanu (atbilstoši mana vecuma submaksimālam sirds ātrumam).

Kad tas viss reiz būs normas robežās un kad varēs dzīvot kā cilvēks? Esmu gajis pie dažādiem ārstiem. Vieni ir gatavi sirds ārstētāji, citi saka, ka nekādas vainas neesot, tikai nervi nedaudz pabojāti.

Vucis      Naivs jautājums: ko saka trenažieru zāles instruktors?

DanaL      Neesmu speciāliste, bet domāju, ka dari pareizi, pārāk neforsējot ar slodzi. Riteņbraukšana (velotrenažieris) ir labs kardiotreniņš.
Ar laiku, pakāpeniski slodzi varēsi plielināt, bet sākumā jānomet svars, nu vismaz tikpat un jāsaved kārtībā sirds.
Obligāti konsultējies ar sporta ārstu.

amk      lieto zinzino balanss eļļu

abols23      Slodzi vari kapināt tik augsti,cik tavs organisms to atļaus.Svarīgi nejust smagumu un diskomfortu.Bez velotrenažiera ir iespējams nodarbināt ķermeni ar vingrošanu,skriešanu,peldēšanu un t.t.....Lai parādītos vairāk sviedru tu vari apmeklēt pirti,tā ir attūdeņošanās,toksisku vielu atbrīvošanās.Lielākai svara mazināšanai nepieciešams lieko tauku atbrīvošana,tas ir diētas ievērošana,fiziska slodze un dzīves paradumu izmaiņa.To visu kopumā vajadzētu kontrolēt sporta ārstam.Lai veicās!

riks086      Ņemot vērā Tavus asinsspiediena rādītājus, neieteiktu Tev pagaidām krasi intensificēt slodzi. Drīzāk paāatrini pastaigu tempu un palielini to ilgumu Tagad ziema iestājusies - pastaigas pa mežu būs īsti vietā, slodzīti vari pielikt, ejot nevis pa iestaigātām taciņām, bet gan pabrienot pa dziļāku sniedziņu, pa uzkalniņiem. Rezultāts (kilogramos) varbūt nebūs tik manāms, toties mazāk riska.
Trenažieru zālē velotrenažiera vietā ieteiktu Tev lietot eliptisko trenažieri - slodze ir krietni vispusīgāka - arī viduklim un ķermeņa augšdaļai.
Turpini darīt visu, ko esi iesācis. Galvenais - REGULARITĀTE un LĒNS, PAKĀPENISKS slodzes pieaugums.
Kad spiediens pietuvosies 120/80 rādītājiem, tad varēsi uzsākt krasāku slodzes pieaugumu. Klāt būs pavasaris un no ātrām pastaigām varēsi jau pāriet pie lēna skrējiena. Veiksmi Tev!!!

zance      Un kaads pulss ir slodzes laikaa??

DanaL      Kā noprotu, 130-140 ir lietojot asinsspiedienu pazeminošas zāles, bet tam pat bez zālēm jābūt mazākam.
Stresot nevajag, bet pārcensties ne tik.
Redzu, ka apņēmība tev ir, gan jau būs labi.

Anakakins      nav tādas normas asinsspiedienam. ja esi vesels cilvēks, spiediens var būt arī 160/90 vai pat 160/100. tur daudz kas no auguma, svara atkarīgs. lieliem onkoļiem virs 100 bez zālēm tāds arī mēdz būt. i nekas.
ja iet virs 200, tad gan ir auzas, bet no tā viedokļa, ka var kāds asinsvads neizturēt.
tak normāla seksa laikā jebkuram var uz 180 sistoliskais uzlekt, ta ko darīt? nemīlēties?

tikairudeni      Iegādājies pulsa mērītāju un sportojot redzēsi vai vari slodzi palielināt.

miracle      An...in, nav taisnība, normāls asinsspiediens ir 120/80 miera stāvoklī, neatkarīgi no svara vai vecuma.
Skaidrs, ka slodzes (t.sk. mīlēšanās) laikā asinsspiediens paaugstinās.

IlonaB      Asinsspiediens 120/80 mēdz būt jaunekļiem ar ideālu veselību, nevis staigājošai bulciņu kapsētai. Pie tādiem kilogramiem 130-140/80-90 ir absolūti normāls rādītājs. Kontrolē aprīto. Dienā maximums 1300cal. Nedēļā viena atslodzes diena bez rīšanas, tikai negāzēts minerālūdens+ drusciņ citrona sulas, vai zāļu tēja bez cukura, un daudz. Bet tu neizturēsi. Rīmas nespēj dienu neēst.

marselis      nemot vera-,svaru,sirdij slodze jau ta paaugstinata,
ta ka jaiziet no ta....

lai ko teiktu,jazin cik esi sporta,kadas slodzes ir turets
kads kadreizejais svars....

sakotneji jaiziet no anatomijas,fiziologijas
svars-,uz licitavam,savienojumiem slodzes laika
vielmaina-,biokimija (lena,atra,)
elposana,asinsspiediens(pie slodzes paugstinas-,sportistiem atri stabilizejas)
sirds ritms (pie slodzes sasniedz lielus ciparus,sportistiem atri stabilizejas)

ta ka visa saja-,izejot no tava sportiska stavokla un svara
izdarot merijumus,pirms slodzers,slodzes laika,pec slodzes
stabilizacijas laiks,passajuta-,tad var optimali noteikt slodzi

velotranazieris laba izvele,sabalanseta
ta ka.....
saudze sirdi,
licitavas,mugurkaulu,...neforse

Anakakins      sirds pie slodzes ir pieradusi, nevajag tik pārforsēt.

marselis      sportistu sirdis lielakas-,...?
ar paaugstinatu svaru straujas
vai augstas slodzes laika rodas aizdusa?

nevagag neko jaunu izgudrot...
dzive loti vienkarsa

ja nem standarta sirdi
+svaru,kapilarus, asinsvadus,asins daudzumu,
tad ar noteiktu plausu tilpumu(ventilaciju),sac visu to dzit...
nemot organisma speju ventilet,atdzeset sistemu,
asins viskozitati
mes varam pietuvoties pie max.sirds slodzes

vellamaate      Pie tāda svara,tev ir ideāls spiediens! Nomest svaru,tikai protams bez badošanās,citādi,viss nāks atpakaļ dubultā! Var pamēģināt ar diēt kokteiļiem..ALMASED...tie gan te Latvijā tiek tirgoti dārgi,viena tanta Bauskā par 500gr. 25 eiro,bet ja kādi paziņas ir Vācijā vai Anglijā...Īrijā....būs stingri lētāk! Un varu teikt vienu......līdzeklis ir labs!

REDS      Ieteiktu griezties pie kāda sporta slodžu "diagnostikas" speciālista, piemēram SPORTA LABORATORIJA (pieļauju ka ir arī citas organizācijas) tur nosakot savas optimālās slodzes un noslogojuma rādītājus attiecībā pret savas veselības objektīviem rādītājiem. Tas būs labs atspēriena punkts lai nebūtu "jātaustās tumšā istabā ar aizsietām acīm".

juunijs6      svaru dzīt vajag ēdot normālu, dabisku ēdienu, vairaak olbaltuma. Nekādus figpulverus!
Sporta ārstu vajag, ja gribas ko logisku zināt, te tādi puskoka padomi būs. Smagajiem labāk peldēt vairaak, nevis saites pārslogot.
Nu- un nometot svaru- spiedienam arī vajadzētu kristies, zāļu vajadzību vajag pārbaudīt..

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu